U10 – Schedule

SEMINOLE YOUTH SOCCER

U10 Schedule – Spring 2024
All games will be played on fields 3, 4, 5 and 6; which are on Fields B & C in Sylvan Lake Park.

March 2, 2024 (Practice/Scrimmage)

12:30 p.m. – Field 4 : U10 Dynamo vs U10 United
2:00 p.m. – Field 4 : U10 Galaxy vs U10 Crew
3:30 p.m. – Field 3 : U10 Revolution vs U10 Sounders
5:00 p.m. – Field 3 : U10 Impact vs U10 Timbers

March 9, 2024

12:30 p.m. – Field 4 : U10 United vs U10 Timbers
2:00 p.m. – Field 4 : U10 Galaxy vs U10 Impact
3:30 p.m. – Field 3 : U10 Dynamo vs U10 Revolution
5:00 p.m. – Field 3 : U10 Crew vs U10 Sounders

March 16 & 23, 2024
No games scheduled due to spring break for SCPS.


March 30, 2024

12:30 p.m. – Field 4 : U10 Impact vs U10 United
2:00 p.m. – Field 4 : U10 Timbers vs U10 Crew
3:30 p.m. – Field 3 : U10 Revolution vs U10 Galaxy
5:00 p.m. – Field 3 : U10 Sounders vs U10 Dynamo

April 6, 2024

12:30 p.m. – Field 4 : U10 Sounders vs U10 United
2:00 p.m. – Field 4 : U10 Crew vs U10 Impact
3:30 p.m. – Field 3 : U10 Timbers vs U10 Revolution
5:00 p.m. – Field 3 : U10 Dynamo vs U10 Galaxy

April 13, 2024

12:30 p.m. – Field 4 : U10 United vs U10 Galaxy
2:00 p.m. – Field 4 : U10 Impact vs U10 Dynamo
3:30 p.m. – Field 3 : U10 Revolution vs U10 Crew
5:00 p.m. – Field 3 : U10 Sounders vs U10 Timbers

April 20, 2024

8:30 a.m. – Field 5 : U10 Galaxy vs U10 Sounders
8:30 a.m. – Field 6 : U10 Dynamo vs U10 Timbers
10:30 a.m. – Field 5 : U10 Impact vs U10 Revolution
10:30 a.m. – Field 6 : U10 Crew vs U10 United

April 27, 2024

8:30 a.m. – Field 5 : U10 Crew vs U10 Dynamo
8:30 a.m. – Field 6 : U10 Timbers vs U10 Galaxy
10:30 a.m. – Field 5 : U10 United vs U10 Revolution
10:30 a.m. – Field 6 : U10 Sounders vs U10 Impact

May 4, 2024

8:30 a.m. – Field 5 : U10 Crew vs U10 Galaxy
8:30 a.m. – Field 6 : U10 Timbers vs U10 Impact
10:30 a.m. – Field 5 : U10 Sounders vs U10 Revolution
10:30 a.m. – Field 6 : U10 United vs U10 Dynamo

May 11, 2024

8:30 a.m. – Field 5 : U10 Impact vs U10 Galaxy
8:30 a.m. – Field 6 : U10 Sounders vs U10 Crew
10:30 a.m. – Field 5 : U10 Timbers vs U10 United
10:30 a.m. – Field 6 : U10 Revolution vs U10 Dynamo