U10 – Schedule

SEMINOLE YOUTH SOCCER

U10 Schedule

Spring 2019

All games will be played on fields 4, 5, 6, 7 and 8 which are on Fields A, B and C at Sylvan Lake Park.


March 9, 2019

2:00 p.m. – Field 4 : Galaxy vs Wizards
2:00 p.m. – Field 7 : Impact vs Dynamo
2:00 p.m. – Field 8 : Timbers United vs Whitecaps
3:30 p.m. – Field 4 : Rapids 2 vs Sounders 1
3:30 p.m. – Field 7 : Rapids 1 vs Sounders 2
3:30 p.m. – Field 8 : Crew vs Earthquakes

March 30, 2019

2:00 p.m. – Field 4 : Rapids 2 vs Crew
2:00 p.m. – Field 7 : Sounders 2 vs Timbers United
2:00 p.m. – Field 8 : Wizards vs Impact
3:30 p.m. – Field 4 : Whitecaps vs Galaxy
3:30 p.m. – Field 7 : Dynamo vs Earthquakes
3:30 p.m. – Field 8 : Sounders 1 vs Rapids 1

April 6, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Timbers United vs Crew
10:00 a.m. – Field 6 : Rapids 1 vs Galaxy
12:00 p.m. – Field 4 : Whitecaps vs Wizards
12:00 p.m. – Field 5 : Sounders 1 vs Earthquakes
12:00 p.m. – Field 6 : Sounders 2 vs Dynamo
2:00 p.m. – Field 4 : Rapids 2 vs Impact

April 13, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Earthquakes vs Wizards
10:00 a.m. – Field 6 : Dynamo vs Crew
12:00 p.m. – Field 4 : Impact vs Whitecaps
12:00 p.m. – Field 5 : Rapids 1 vs Rapids 2
12:00 p.m. – Field 6 : Galaxy vs Sounders 2
2:00 p.m. – Field 4 : Timbers United vs Sounders 1

April 20, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Wizards vs Dynamo
10:00 a.m. – Field 6 : Sounders 1 vs Galaxy
12:00 p.m. – Field 4 : Crew vs Rapids 1
12:00 p.m. – Field 5 : Whitecaps vs Earthquakes
12:00 p.m. – Field 6 : Sounders 2 vs Impact
2:00 p.m. – Field 4 : Rapids 2 vs Timbers United

April 27, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Dynamo vs Whitecaps
10:00 a.m. – Field 6 : Wizards vs Crew
12:00 p.m. – Field 4 : Galaxy vs Rapids 2
12:00 p.m. – Field 5 : Timbers United vs Rapids 1
12:00 p.m. – Field 6 : Earthquakes vs Sounders 2
2:00 p.m. – Field 4 : Impact vs Sounders 1

May 4, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Sounders 1 vs Wizards
10:00 a.m. – Field 6 : Sounders 2 vs Whitecaps
12:00 p.m. – Field 4 : Crew vs Galaxy
12:00 p.m. – Field 5 : Rapids 1 vs Earthquakes
12:00 p.m. – Field 6 : Timbers United vs Impact
2:00 p.m. – Field 4 : Rapids 2 vs Dynamo

May 11, 2019

10:00 a.m. – Field 5 : Impact vs Galaxy
10:00 a.m. – Field 6 : Earthquakes vs Timber United
12:00 p.m. – Field 4 : Wizards vs Rapids 2
12:00 p.m. – Field 5 : Dynamo vs Rapids 1
12:00 p.m. – Field 6 : Sounders 2 vs Crew
2:00 p.m. – Field 4 : Whitecaps vs Sounders 1